BOTHUNTERS.PL bezpieczeństwo, trojan, botnet, wirus i łamanie haseł z serwisu nasza-klasa, hacking i cracking. Ciemna Strona Mocy u nas w świetle reflektorów.

Jeżeli ktoś uruchomi jakiś program na Twoim komputerze, to ten komputer przestaje być już Twój.

Konto:

Niezalogowany
Zaloguj się

Menu główne:


Blog

3 komentarze do Ile kosztuje profesjonalne złośliwe oprogramowanie atakujące klientów banków?

 1. Newbius

  20 lutego, 2017 o godzinie 06:28

  Swoja droga jak to jest z produkcja tego typu programow, mozna je tworzyc w celach “naukowych”?

  Scigaja autorow keyloggerow, ktorzy przeciez nie odpowiadaja za ich uzycie, na przyklad ten studencik od Limitlessa. Z drugiej strony mamy caly wysyp takich kodow np. na github.Pogubilem sie moi drodzy…

 2. Borys Łącki

  20 lutego, 2017 o godzinie 11:30

  Nie śledziłem tematu bardzo szczegółowo ale wydaje mi się, że gość od Limitlessa sprzedał po 35 USD ponad 16 000 sztuk. Generalnie z tego typu oprogramowaniem jest problem bo w coraz większej liczbie krajów za samo tworzenie tego typu oprogramowania jest paragraf.

  Nawet w polskim prawie:

  Art. 269b. § 1. Kto wytwarza, pozyskuje, zbywa lub udostępnia innym osobom urządzenia lub programy komputerowe przystosowane do popełnienia przestępstwa określonego w art. 165 § 1 pkt 4, art. 267 § 3, art. 268a § 1 albo § 2 w związku z § 1, art. 269 § 2 albo art. 269a, a także hasła komputerowe, kody dostępu lub inne dane umożliwiające dostęp do informacji przechowywanych w systemie komputerowym lub sieci teleinformatycznej,podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

  Dlatego materia jest skomplikowana i myślę, że należało by mieć bardzo dobrego prawnika i umieć wybronić się, że tego kodu się nie udostępniało, że nikt z niego nie korzystał w złych celach itd. I mieć jak to w sądzie – trochę szczęścia ;)

 3. amk69

  21 lutego, 2017 o godzinie 22:09

  Ktoś tu chyba ukradł jojo!

Napisz komentarz

(*)
Pole wymagane