BOTHUNTERS.PL bezpieczeństwo, trojan, botnet, wirus i łamanie haseł z serwisu nasza-klasa, hacking i cracking. Ciemna Strona Mocy u nas w świetle reflektorów.

Jeżeli ktoś uruchomi jakiś program na Twoim komputerze, to ten komputer przestaje być już Twój.

Konto:

Niezalogowany
Zaloguj się

Menu główne:


Blog

Jeden komentarz do Fałszywy sklep internetowy – na co uważać i jak rozpoznać?

 1. rozie

  13 marca, 2018 o godzinie 07:33

  Punkt pierwszy w dzisiejszych czasach już nic nie znaczy. Certyfikaty DV są dostępne dla każdego, można je podpiąć w moment dla każdej domeny[1]. Jakąkolwiek informację wyciągałbym dopiero z EV czyli nazwy w pasku adresu.

  Punkt czwarty to podstawa. Nie chroni jednak przed krzakiem rejestrowanym w biurze na wynajem czy wręcz biurze obsługującym wirtualne firmy.

  Mieszanka amerykańsko-turecko-chińska – wiem do czego zmierzasz, ale trochę w tym kierunku idzie świat. Gdyby to był chiński startup chcący wyjść pod własną nazwą w świat, to pewnie wyglądałoby to podobnie. Inna rzecz, że nie spodziewałbym się wtedy oryginalnych towarów.

  Punkt dziesiąty to również podstawa. Chociaż ponownie, normalne towary z Chin potrafią być o połowę i więcej tańsze, niż te same towary sprzedawane w Polsce.

  Co robić, jak żyć? Zakładając, że ktoś zdecyduje się na kupno, może nie w tym, a nieco pewniej wyglądającym sklepie, jak zapłacić, żeby było bezpieczniej? Płatność kartą (i ew. chargeback) załatwia sprawę? Jakieś inne dobre opcje?

  Ja raczej unikam zakupów w dziwnych miejscach, zwł. droższych rzeczy. Jeśli chodzi o drobnicę to czasem ryzykuję, ale kupuję na platformach typu Aliexpress czy Allegro – zawsze to jakieś zabezpieczenie. No i w drugim przypadku kupna w Polsce mamy jednak możliwość dochodzenia sprawiedliwości prawnie, przynajmniej teoretycznie, bo dla drobiazgów może to być nieopłacalne. Inna sprawa, że na drobiazgach raczej nie opłaca się przekrętów robić – mały zysk, mała popularność.

  [1] A tu niestety nie ma. Why, oh why?

Napisz komentarz

(*)
Pole wymagane