BOTHUNTERS.PL bezpieczeństwo, trojan, botnet, wirus i łamanie haseł z serwisu nasza-klasa, hacking i cracking. Ciemna Strona Mocy u nas w świetle reflektorów.

Jeżeli ktoś uruchomi jakiś program na Twoim komputerze, to ten komputer przestaje być już Twój.

Konto:

Niezalogowany
Zaloguj się

Menu główne:


Blog

2 komentarze do O filmie Nieuchwytny, czyli kiedy botnet przestaje być zabawką

 1. Patryk Krawaczyński [NFsec.pl]

  1 czerwca, 2008 o godzinie 21:07

  Film porusza jeszcze jedną ważną, jak nie najważniejszą kwestię – która jest ukrytym przesłaniem – w 100% to ludzie ponoszą odpowiedzialność za czyny zachodzące w Sieci. Głównie chodzi o ETYKĘ normalnego zachowania. W Sieci ludzie pod postacią fałszywej osłony anonimowości wyzwalają swoje chore poglądy, puszczają bestię z łańcucha, nie zdając sprawy, że stają się bezpośrednimi czynnikami różnych zdarzeń – to poprzez komentarze czy systemy głosowań na serwisach społecznościowych lub inne formy wyrażania i kreowania treści. ETYKA dzienna życia codziennego jest odrzucana z momentem „zalogowania się”. O czym świadczy zakończenie filmu. „To my jesteśmy współwinnymi tych zabójstw.” – i to jest prawda. Tak rzadko spotykana konstruktywna krytyka na Sieci, jest powodem niskiej Kultury 2.0. Przykry problem spotykany na każdym forum, blogu, serwisie. Film uderza w potrójne sedno – 1. technologiczne – jakim jest coraz większe uzależnienie naszego społeczeństwa od elektroniki (Silnik samochodu zgasł bez zasilania elektrycznego mimo, że chodzi na paliwo) – przecież o możliwości wyłączenia komórki dzisiaj nie ma już mowy – 2. etyczne – ludzie zatracają się w Sieci uzależniając od jej przekazów – wyrabiając sobie tik zachowawczy – szybko – dużo – i w czasie rzeczywistym! – 3. zachowawcze – ludzie zbyt łatwo ufają ludziom poznawanym w Sieci, która zabija nasze podstawowe instynkty zachowawcze… W kwestii bezpieczeństwa elektronicznego pozostaje ten sam schemat: Internet jest tylko elektronicznym schematem typu „kłódka – łom”. Skoro mam piwnicę wiem jak ją zabezpieczyć. Skoro kupiłem samochód muszę wiedzieć jak bezpiecznie nim jeździć i zabezpieczyć go przed kradzieżą. Skoro używam Internetu…

 2. Borys Łącki [LogicalTrust.net]

  1 czerwca, 2008 o godzinie 22:11

  Dokładnie :]

  Sytuacja z życia wzięta. 13 letnia dziewczyna Megan korzystająca z serwisu MySpace, jest okłamywana przez kobietę podszywającą się pod nastolatka. Kłamstwa tej osoby i wirtualna zabawa doprowadzają Megan do samobójstwa. Po śmierci Megan, okazało się, że wirtualnym nastolatkiem była matka koleżanki Megan, mieszkająca na tej samej ulicy co ofiara. To już nie film. To rzeczywistość.

Napisz komentarz

(*)
Pole wymagane