BOTHUNTERS.PL bezpieczeństwo, trojan, botnet, wirus i łamanie haseł z serwisu nasza-klasa, hacking i cracking. Ciemna Strona Mocy u nas w świetle reflektorów.

Jeżeli ktoś uruchomi jakiś program na Twoim komputerze, to ten komputer przestaje być już Twój.

Konto:

Niezalogowany
Zaloguj się

Menu główne:


Blog

6 komentarzy do Spam niekonwencjonalny

 1. Terabit

  16 lipca, 2008 o godzinie 19:17

  Stare

 2. Patryk Dawidziuk

  16 lipca, 2008 o godzinie 23:27

  Rozumiem kolegę napadają takim spamem od dawna? Mi się to przydarzyło dopiero pierwszy raz, a żaden z moich znajomych nie oberwał faksospamem, więc dla mnie to nowość ;-).

 3. Kacper Kwapisz

  17 lipca, 2008 o godzinie 00:07

  Ano, metoda jest dość stara. I wcale ta konkretna firma nie musi ponosić kosztów, tylko spam mógł zostać wysłany przez jakiś malware (jak w przypadku maili). Choć ten spam nie wygląda na taki ;-)

 4. Eli Wurman

  17 lipca, 2008 o godzinie 03:08

  A nie odziedziczyłeś czasem numeru fax’u po kimś? Albo nie został on do Ciebie wysłany przez pomyłkę? Co do użycia logo Signal Iduna – w takich przypadkach oznacza to tylko tyle, że firma jest ubezpieczona u nich, co w zamierzeniu ma potwierdzić, że nie jest to firma krzak i w razie kłopotów ktoś sfinansuje Twój powrót do domu ;-)

  A co do wysyłania ofert handlowych faxem – to się robi. I jest bardziej skuteczne w branży budowlanej, małym handlu, w przypadku rodzinnych firm, mechaników samochodowych itd.

 5. Patryk Dawidziuk

  17 lipca, 2008 o godzinie 03:54

  Numer jest świeżutki, więc to raczej nie to. Tutaj bym raczej stawiał na jakąś pomyłkę. A co do branży, to ma sens to co mówisz. Większym firmom takie działanie raczej by nie wyszło na zdrowie, a mniejszym każdy wybaczy. I może coś kupi przy okazji.

 6. Artur Kaminski

  28 lipca, 2008 o godzinie 15:18

  Jak numer świeżutki, to może i odziedziczony?
  A faksy da się wysyłać przez Betamaxa?

Napisz komentarz

(*)
Pole wymagane