BOTHUNTERS.PL bezpieczeństwo, trojan, botnet, wirus i łamanie haseł z serwisu nasza-klasa, hacking i cracking. Ciemna Strona Mocy u nas w świetle reflektorów.

Jeżeli ktoś uruchomi jakiś program na Twoim komputerze, to ten komputer przestaje być już Twój.

Konto:

Niezalogowany
Zaloguj się

Menu główne:


Blog

3 komentarze do Kupować czy sprzedawać czyli o SPAMie giełdowym myśl krótka

 1. schizyk

  21 sierpnia, 2008 o godzinie 06:47

  Liczę na test przeprowadzony w lokalnych warunkach ;-) bankier.pl/money.pl/parkiet.com + email crawler + spam = $$? Mozna też spróbować podność nieco skuteczność – np w nagłówkach maila podać adres znanego polskiego biznesmena, w treści spreparowaną prywatną informacje z firmy świadczącą o astronomicznie wysokich zarobkach w danym kwartale i tekst w rodzaju „te kluczyk, patrz na to, kupuj poki tanie” :P Watpliwe ze sie sprawdzi, ale moze komus przyjdzie do glowy nieco bardziej blyskotliwa idea (pozno/wczesnie juz).

 2. Borys Łącki [LogicalTrust.net]

  21 sierpnia, 2008 o godzinie 20:04

  Tak jest :]
  W USA znane były przypadki gdzie SPAM wysyłany był właśnie w taki sposób, aby podszyć się pod określone osoby (dla zwiększenia wiarygodności).

  Jeszcze niedawno przykład Pana Leszka Czarneckiego, którego firmy straciły na giełdzie w ciągu jednego dnia – z uwagi na publikację bodajże Rzeczpospolitej o „współpracy” w dawnych czasach Pana Czarneckiego ze służbami zła, co potem okazało się mocnym naciąganiem.

  Ciekawe jakby wysłać na konta w domenach .pl właśnie takiego maila, że nieoficjalnie wiadomo, że taki a taki z takiej to a takiej firmy – to zły człowiek…

  Ciekawe jaki byłby feedback…

 3. Ślubek

  28 sierpnia, 2008 o godzinie 23:38

  Kilka razy zgłaszałem spam giełdowy adminom stron reklamowanych firm – z korespondencji z nimi wynikało, że spamerzy próbują w ten sposób manipulować kursami. Same spółki raczej rzadko mają z tym coś wspólnego.
  A rozgłaszanie plotek o planowanych skokach wartości może działać jak samosprawdzająca się przepowiednia: jak jelenie uwierzą i złożą zlecenia kupna, to kurs faktycznie pójdzie w górę i spamer będzie mógł sprzedać akcje z zyskiem.

Napisz komentarz

(*)
Pole wymagane