BOTHUNTERS.PL bezpieczeństwo, trojan, botnet, wirus i łamanie haseł z serwisu nasza-klasa, hacking i cracking. Ciemna Strona Mocy u nas w świetle reflektorów.

Jeżeli ktoś uruchomi jakiś program na Twoim komputerze, to ten komputer przestaje być już Twój.

Konto:

Niezalogowany
Zaloguj się

Menu główne:


Blog

5 komentarzy do Chcą ukraść Twoją domenę, bądź czujny i uważaj na phishing domenowy z prawie networksolutions.com

 1. h.

  31 października, 2008 o godzinie 18:56

  Ciekawe, chociaz po wystawieniu w katalogu sedo domny napisal do mnie osobnik chcacy kupic dana domene pod warunkiem wczesniejszej jej weryfikacji (wycenienia) przez niezalezna firme. Oczywiscie w trakcie korespondencji podeslal linka do forum (fake – pojedynczy html na darmowym hostingu), gdzie konsultowal sie ze specjalistami w tych sprawach. Z uwagi na wysokie koszty zaproponowal „pewna” firme. Oczywiscie domena kupca jak i zekomej firmy zostala zarejestrowana przez to samo 'domainproxy’ ;) Do tgo pimijajac kiepski wyglad strony jego wlasnej firmy oraz bledy w adresie (lokalizacji – UK) MX dla nich wskazywal na ten sam hosting. Pomijajac pierwszy mail reszta byla wysylana z IP w rosji, ktory wg. google ma juz ciekawa historie.

  Szersze czszegoly -> http://tiny.pl/sjzr

 2. Borys Łącki [LogicalTrust.net]

  31 października, 2008 o godzinie 19:42

  Ciekawa historia. Interesuje mnie co potem? Pewnie kończy się tak, że odpisują, że oczywiście kupią tylko chcieliby na chwilę jakoś zweryfikować albo sprawdzić czy jest się właścicielem i proszę podać login/hasło i huraaaaadość ;]

 3. h.

  1 listopada, 2008 o godzinie 13:15

  Nie, platnosc za lewa wycene domeny, a przy platnosci karta maja do tego numer Twojej karty …

 4. mcv

  1 listopada, 2008 o godzinie 18:57

  Hmm. Swoją drogą o Networksolutions było kiedyś głośno. To ta firma co onegdaj natychmiast rejestrowała wszystko (totalnie wszystko) co się wpisało w jej sprawdzarkę wolnych domen. Potem pod taką „przetestowaną” domeną pojawiała się stronka „Ta domena jest wolna. Aby ją kupić przejdź do …Networksolutions”. (http://tinyurl.com/58933y)

 5. Borys Łącki [LogicalTrust.net]

  4 listopada, 2008 o godzinie 00:09

  mcv: Ano widać ktoś ich zapamiętał i się mści ;]

Napisz komentarz

(*)
Pole wymagane