BOTHUNTERS.PL bezpieczeństwo, trojan, botnet, wirus i łamanie haseł z serwisu nasza-klasa, hacking i cracking. Ciemna Strona Mocy u nas w świetle reflektorów.

Jeżeli ktoś uruchomi jakiś program na Twoim komputerze, to ten komputer przestaje być już Twój.

Konto:

Niezalogowany
Zaloguj się

Menu główne:


Blog

7 komentarzy do Skimming po polsku

 1. Olek

  14 stycznia, 2009 o godzinie 14:40

  A co z kartami hybrydowymi (cip+pasek)?

 2. Patryk Dawidziuk

  14 stycznia, 2009 o godzinie 15:01

  A to podobno zależy od bankomatu. Te starego typu czytają tylko pasek, a te nowe czip, o ile jest. Więc to czy nas okradną, zależy także od ogólnego poziomu szczęścia w obcowaniu z maszynami ;-)

 3. Duch

  15 stycznia, 2009 o godzinie 11:04

  A czy w takim przypadku (hybrydowej karty) jesli jest zamontowany czytnik jej u wejscia, nie bedzie zczytywal tylko i wylacznie pasek?

 4. Patryk Dawidziuk

  15 stycznia, 2009 o godzinie 14:20

  Ogólnie skimming to jest jak na razie tylko i wyłącznie kopiowanie paska magnetycznego oraz podglądanie pinu. Czipa jeszcze chyba nikt nie skopiował o ile mi wiadomo. Więc odpowiadając na pytanie, tak, skanery będą czytały tylko pasek magnetyczny.

 5. Piotr Konieczny

  15 stycznia, 2009 o godzinie 22:00

  Duch: Tak. Chipu nie da się sklonować – takie jest podstawowe założenie. (Oczywiście, istnieją pewne ataki na wydobycie danych z chipu, ale są one zbyt drogie i wymagają zbyt wiele czasu i umiejętności, żeby byle złodziejaszkowi chciało się w to bawić).

  Natomiast skopiowanie paska wystarczy – potem złodziej znajduje bankomat (często za granicą) i po sprawie…

  Przykład z życia: Sam mam nową kartę z mBanku – wg zapewnień mLinii uwierzytelnienie następuje tylko porzez wpisanie PIN-u. A podczas podróży po USA, w każdej z restauracji transakcja autoryzowana była przez podpis. Podobnie bankomaty… Backward compatybility FAIL – ale z drugiej strony, ciesze się, że mogłem z karty skorzystać w każdym miejscu ;-)

 6. Marcin

  20 kwietnia, 2009 o godzinie 09:05

  Wracajac do tematu: w Krakowie skimming stal sie dosc nagminny, ostatnio nowa fala powrocila. Dobrym rozwiazaniem jest zablokowanie mozliwosci wyplat za granica (mBank oferuje takie cos). Gorzej jak pojedziemy gdzies i nagle bedziemy chceli wyplacic kase.

 7. Duch

  20 kwietnia, 2009 o godzinie 19:21

  w Warszawie ostatnio co krok zatrzymują jakiś skimmerów z bułgarii przyłapanych na gorącym uczynku.. to chyba jakaś plaga w Polsce..

Napisz komentarz

(*)
Pole wymagane