BOTHUNTERS.PL bezpieczeństwo, trojan, botnet, wirus i łamanie haseł z serwisu nasza-klasa, hacking i cracking. Ciemna Strona Mocy u nas w świetle reflektorów.

Jeżeli ktoś uruchomi jakiś program na Twoim komputerze, to ten komputer przestaje być już Twój.

Konto:

Niezalogowany
Zaloguj się

Menu główne:


Blog

4 komentarze do Zaspamowanego forum phpBB część kolejna

 1. NLoriel

  23 kwietnia, 2009 o godzinie 08:51

  Moje obserwacje potwierdzają względną „inteligencję” spambotów. Nie tak dawno postawiłem galerię zdjęć i nie włączyłem akismeta, przez pewien czas był spokój… A nagle któregoś dnia pojawiło się w niej z półtora tysiąca komentarzy spamerskich… przy jednym i tym samym zdjęciu.
  Po włączeniu antyspamu i usunięciu ich, komentarze były nadal nadsyłane, cały czas na to samo zdjęcie, co wskazywałoby, że po „oflagowaniu” danego adresu jako podatny, przynajmniej przez pewien dłuższy czas nie odbywa się powtórna weryfikacja.
  Następnie przez dłuższy czas było spokojnie, a potem – od czasu do czasu – odbywały się kilkukomentarzowe „ataki” na niektóre zdjęcia – też dość losowo zindeksowane. Brak widocznego efektu na stronie wyraźnie ogranicza takie ataki.

 2. marcinek

  23 kwietnia, 2009 o godzinie 09:46

  Czyżbyśmy byli świadkami narodzin sztucznej inteligencji? Naukowcy szacują, że w mózgu ludzkim jest 10 miliardów połączeń pomiędzy neuronami – gdyby porównać komputery, nawet 1:1 z neuronami mielibyśmy chyba nie zły mózg. A przecież nawet najgłupszy komputer może więcej niż pojedynczy neuron :-)
  Tylko czekać na botnety, których nikt nie kontroluje, które uczą się same, a pamięć to schemat połączeń miedzy maszynami a nie bajty na pojedynczym dysku.

 3. Marti

  23 kwietnia, 2009 o godzinie 19:32

  Badałem kiedyś podobny przykład na poziomie komentarzy spamowych w wordpressie, na podstawie przeglądania pingbacków i prostego skryptu wyszukałem sobie powiązania pomiędzy linkami na stronach i postach stworzonych przez boty, i okazało się, że tworzą one topologię podwójnego pierścienia, a połączone były rozszerzoną gwiazdą. Stąd dosyć prosty wniosek do tego – że roboty dosyć skutecznie zabezpieczają ścieżki linków przed skasowaniem komentarza/usunięciem strony itd.

 4. h4sher

  24 kwietnia, 2009 o godzinie 12:31

  Ja nie miałem specjalnego problemu ze spamem na moim blogu (jeden na jakiś czas), dopóki… Dopóki nie zamieściłem kilku dłuższych cytatów po angielsku w jednym z wpisów. Od tej pory boty regularnie szturmują mojego bloga i codziennie pojawia mi się min. 10 spam-komentarzy. A u botów ostatnio też zauważyłem pewną inteligencję – już nie piszą po kilkanaście komentarzy pod jednym wpisem, ale po jednym w kilkunastu wpisach.

Napisz komentarz

(*)
Pole wymagane