BOTHUNTERS.PL bezpieczeństwo, trojan, botnet, wirus i łamanie haseł z serwisu nasza-klasa, hacking i cracking. Ciemna Strona Mocy u nas w świetle reflektorów.

Jeżeli ktoś uruchomi jakiś program na Twoim komputerze, to ten komputer przestaje być już Twój.

Konto:

Niezalogowany
Zaloguj się

Menu główne:


Blog

16 komentarzy do Uwaga na Spam Twoj-Macbook i wygraj-quiz

 1. JY

  20 marca, 2012 o godzinie 16:26

  właśnie przyszedł do mnie podobny chłam, z nazwą „Twój e-mail z dnia 20.03” (co ma znaczyć 'twój’ ze niby do mnie czy że ja wysyłam? skoro nie wysyłam to nie mój, a skoro do mnie to powinien miec inną nazwę) „Witaj […] został Ci przypisany numer klienta 92770. Mamy przyjemność Cię poinformować, że wybrano Cię jako możliwego zwycięzcę! Jesteś w gronie możliwych zwycięzców do ostatecznego losowania Apple MacBook’a Air:
  •Łukasz K.
  •[…]
  •Julia M.
  Weź udział w losowaniu i miej szansę wygrać Apple MacBook’a Air: Zagraj teraz klikając tutaj. Miłej zabawy i życzymy sukcesu! Twój Zespół twoj-macbook.pl”
  Zważywszy że nie tylko nie jestem 'fanem’ ale nawet nie wiem co ów macbook, skąd taki chłam?

 2. Borys Łącki

  20 marca, 2012 o godzinie 17:52

  Jakaś firma reklamowa kupiła od kogoś bazę maili, w której widniejesz i spamuje. Warto oznaczać takie wiadomości jako SPAM.

 3. eruaknem

  21 marca, 2012 o godzinie 21:44

  @ JY

  Dostałem maila z portalu 100lat.pl o tej samej treści – nawet nazwiska te same (oprócz środkowego, które zawiera moje dane). Numer klienta oczywiście ten sam. Rejestrację troszku rozpocząłem, ale później poszperałem i doszedłem do tej strony. Tymczasem po zamknięciu okna z rejestracją dostałem maila od Barbary, żebym szybciutko wrócił o dokończył rejestrację. Oczywiście opcja „kosz”

  Uważajcie!

 4. boffin

  22 marca, 2012 o godzinie 19:05

  Dotarli już aż do Ukrainy ze swoim spamem. Otrzymałem takiego samego maila o tej samej treści i tym samym numerem klienta. Nigdy nie rejestrowałem na stronach polskich z moim e-mailem domowym od lokalnego dostawcy. Jakoś znaleźli mój adres. Bądźcie ostrożni.

 5. Adam

  12 kwietnia, 2012 o godzinie 00:43

  Też dostaję ten spam ale dzisiaj to chyba przesadzili… zawsze dostawałem mail, gdzie pisało że jestem wśród zwycięzców, tylko że tam był podany mój mail…
  W dzisiejszym spamie, nie wiem jakim cudem, znalazło się moje prawdziwe imię i nazwisko! To już jest przegięcie. Nie można się nigdzie bezpiecznie zarejestrować w sieci, nie bojąc się o to, że nasze dane będą gdzieś sprzedane. Wydaje mnie się że narusza to ustawę o ochronie danych osobowych i chyba się tym trochę bardziej zainteresuję.

 6. a

  11 czerwca, 2012 o godzinie 11:40

  Jak widać firma planet49 rozpoczęła swoje łowy w Polsce. Odsyłam do forum niemieckiego, gdzie od kilku lat oszukała wielu ludzi.
  http://www.gutefrage.net/frage/planet-49-gmbh-was-steckt-dahinter

  Cytaty w stylu „Miałem wygrać iPhona, imaca, ipoda, Audi A1, 15 tys. Euro … i mnie oszukali” występują tam w dużej liczbie.
  Tak więc pamiętajcie, że w życiu za darmo nic nie ma.

 7. Grz3szotF

  12 czerwca, 2012 o godzinie 11:50

  Siema ja wziołem w tym udział wpisałem poprawne dane i teraz czytałem regulamin i niby nic nie ma tam o jakiś płatnościach mam nadzieje że nie zostanę oszukany bo z tego artykułu nic nie wnioskują a tylko mi się pomieszało …

  To są naciągacze ?
  Przez mój błąd i Rejestracje będę zobowiązany do zapłacenia jakiś sumy l.?

 8. Treo

  12 czerwca, 2012 o godzinie 12:19

  Z ciekawości się zarejestrowałem by przejść wszystkie kroki i zobaczyć gdzie są pułapki i ewentualne naciąganie…
  Wygląda na to, że sam udział w loterii skutkuje tylko sprzedaniem swoich danych osobowych za bliżej niesprecyzowaną szansę wygrania (brak konkretów, generalnie mało prawdopodobnie to wszystko brzmi) kolorowego MB Air (skąd mają zamiar wytrzasnąć kolorowe? Śmierdzi przekrętem albo naklejaną folią ;)
  Oczywiście przed zatwierdzeniem swoich danych jesteśmy przekierowywani przez stado reklam zachęcających do podania swojego numeru by wygrać iphone’a, ipada itp – wszystko płatne abonamentowo 6zł netto za otrzymanego smsa, częstotliwości nie pomnę ;)
  Jak ktoś nie szanuje swoich danych osobowych i nie zrobi głupoty podając numer do płatnej subskrypcji – śmiało ;)

 9. Grz3szotF

  12 czerwca, 2012 o godzinie 12:24

  Witam ja podałem tylko numer telefony jak i prawdziwe dane tu. http://bothunters.pl/wp-content/uploads/2012/01/twoj-macbookpl-2.png

  gdy mi wyszło coś takiego
  http://bothunters.pl/wp-content/uploads/2012/01/twoj-macbookpl-4.png nic tam nie podawałem.

 10. Treo

  12 czerwca, 2012 o godzinie 12:36

  A, jeszcze jedno: nie wiadomo jaki MB Air jest nagrodą, równie dobrze może to być jakiś złom z pierwszej edycji Air’ów. Ewentualny zwycięzca będzie musiał z własnej kieszeni zapłacić 10% podatku od wartości nagrody – ta też nie jest podana, może się okazać że np. podadzą wartość 50tys. zł i… wiadomo :)

 11. Grz3szotF

  12 czerwca, 2012 o godzinie 12:38

  Ej no nie straszcie mnie kurde ;( NIe da się z tego wycofać jakoś ??

 12. Grz3szotF

  12 czerwca, 2012 o godzinie 12:42

  Wiadomo chociaż kiedy ten konkurs się kończy ?

 13. Treo

  12 czerwca, 2012 o godzinie 12:58

  Grz3szotF: ale czym straszymy? To że sprzedajesz swoje dane osobowe za niewiadomoco – jest oczywiste. Podejrzewam że sama loteria lipna nie jest, raczej chodzi o wkręcenie chętnych w te wszystkie płatne konkursy gdzie płacisz za każdy SMS przychodzący. Nie sądzę też by bawili się w podawanie jakiejś chorej ceny by nie dawać tego MBAir, ot takie dywagacje :)

 14. Grz3szotF

  12 czerwca, 2012 o godzinie 13:06

  Ale mnie nie interesuje czy to będzie nagroda w postaci cukierka czy też wyświetlanie mojego Nazwiska u nich na stronie może sobie widnieć mam to gdzieś ale chodzi o to żebym nie został pociągnięty do jakichś tam dodatkowych kosztów czytałem regulamin nic nie pisało odnośnie dodatkowej płacy czy coś takiego co do sms-ów numer mam na kartę, numer podałem tylko w banerze 1 nie w 2

 15. Treo

  12 czerwca, 2012 o godzinie 13:43

  Nawet gdybyś podał numer w którymś z płatnych konkursów, to najpierw byś otrzymał SMSa na którego trzeba odpisać. Jeśli czegoś takiego nie zrobiłeś, to raczej bądź spokojny ;)

 16. Grz3szotF

  12 czerwca, 2012 o godzinie 16:19

  uspokoiłeś mnie trochę

Napisz komentarz

(*)
Pole wymagane