BOTHUNTERS.PL bezpieczeństwo, trojan, botnet, wirus i łamanie haseł z serwisu nasza-klasa, hacking i cracking. Ciemna Strona Mocy u nas w świetle reflektorów.

Jeżeli ktoś uruchomi jakiś program na Twoim komputerze, to ten komputer przestaje być już Twój.

Konto:

Niezalogowany
Zaloguj się

Menu główne:


Blog

2 komentarze do Zmasowany atak „Iranian Cyber Army” na WordPress/Joomla

  1. hhh

    17 października, 2013 o godzinie 15:34

    Hej, moja strona również została zaatakowana. Sprawdzając logi mogłem wysnuć scenariusz… Otóż tak naprawdę atak miał miejsce o wiele wcześniej niż sama podmianka strony. Już w w drugim kwartale tego roku zostały dograne pliki na mój serwer (część z nich pozostała). Pliki te były fragmentem strony phishingowej celem był Bank Of America a raczej jej klienci. Piszę fragmentem ponieważ pozostała część układanki najwyraźniej znajdowała się na innych przejętych stronach. Oprócz stronki phishingowej został skrypt do łamania haseł wordpress i jomlaa. Po około 3-4 miesiącach nastąpiła podmiana strony głównej + słaby trojan instalujący się po chwili. Prawdopodobnie palili most. Co mnie najbardziej ciekawi to fakt w jaki sposób najpierw dograli pliki na serwer. Hasło uwierzcie mi miałem solidne i nie było w stylu Janke007. Wniosek jest jeden pliki zostały dograne z poziomu samego serwera, co za tym idzie plotki o wycieku haseł z hostingu polskiego gdzie postawiłem mojego wordpressa można potwierdzić. Na szczęście miałem tam tylko czystego wordpressa, którego zainstalowałem do testów skórki.

  2. Spahr

    25 lipca, 2014 o godzinie 07:54

    Hi, You might have completed a wonderful job. I will surely digg it and this see advocate so that you can friends and neighbors. I am certain they’ll be taken advantage of this web site.

Napisz komentarz

(*)
Pole wymagane