Zapraszam serdecznie na kolejne wydarzenie związane z bezpieczeństwem IT – konferencję Advance Threat Summit 2014, która odbędzie się 19-20 listopada w Warszawie. Pozwolę sobie zacytować organizatorów tego wydarzenia:
Szanowni Państwo,
To konferencja o najważniejszych i najbardziej zaawansowanych zagrożeniach w cyberprzestrzeni. Jej celem jest przedstawienie współczesnych i bardzo złożonych zagrożeń dla stanu bezpieczeństwa ICT w zakresie usług, procesów i kluczowych aplikacji biznesowych. Ustawiczna ewolucja wykorzystywanych w firmach nowoczesnych technologii informatycznych pociąga za sobą nowe i ciągle zmieniające się ryzyka dla sprawnego funkcjonowania organizacji. Bardzo szybko zmieniają się również: charakter zagrożeń technicznych oraz sposoby wykrywania i reagowania na takie zagrożenia, co przekłada się na konieczność ciągłego podnoszenia kwalifikacji przez osoby zajmujące się tematyką bezpieczeństwa ICT oraz zwiększa znaczenie i wartość bezpośredniej wymiany doświadczeń w gronie CSO.
Konferencja ATS2014 poświęcona jest tematyce najważniejszych i najbardziej zaawansowanych zagrożeń w Internecie, które dzisiaj nabierają szczególnej wagi dla osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo ICT w przedsiębiorstwach. Przygotowanie konferencji poprzedzone było badaniem aktualnych obszarów zainteresowań menedżerów bezpieczeństwa ICT – tak aby koncepcja i format spotkania ATS2014 w możliwie dużym stopniu odzwierciedlały te zainteresowania i potrzeby.
Przegląd współczesnych zagrożeń oraz dyskusje panelowe w gronie profesjonalistów pozwolą na zapoznanie się z aktualnymi wyzwaniami w tych obszarach oraz bezpośrednią wymianą doświadczeń praktycznych.
Konferencja podzielona na dwa dni.
Pierwszy z nich – oprócz pokazania przeglądu aktualnych zagrożeń oraz ich wpływu na koncepcję bezpieczeństwa ICT w przedsiębiorstwie – koncentruje się na poziomie zagadnień bezpieczeństwa technicznego usług webowych oraz złożonych zagrożeń typu APT. Zagadnienia te są z perspektywy bezpieczeństwa jednymi z najtrudniejszych dla każdej organizacji, cechując się wysokim poziomem wirtuozerii technicznej i ekstremalnie trudną wykrywalnością. Jej zasadniczą częścią jest sesja praktyczna, typu ‘hands-on’ w trakcie której uczestnicy w grupach mogą za pomocą swoich komputerów w pełni partycypować w ćwiczeniach przygotowanych przez prowadzących sesję.
Drugi to kwestia bezpieczeństwa biznesu, rozumiana jako zapewnienie nieprzerwanego funkcjonowania serwisów WWW – co stanowi krytyczny czynnik dla rosnącej liczby firm, dla których Internet jest coraz ważniejszym (a czasem i jedynym) kanałem oferowania i realizacji usług. Zaawansowane zagrożenia tego typu dla bezpieczeństwa biznesu to oprócz podatności aplikacji webowych przede wszystkim kwestia ataków typu DDoS. Tutaj dla obrony i ograniczania ryzyka oprócz odpowiedniej technologii coraz większego znaczenia nabiera oferta i chęć
współpracy ze strony operatorów telekomunikacyjnych oraz innych podmiotów, a wśród nich nawet również bezpośredniej konkurencji.
-
Przegląd aktualnych i najbardziej zaawansowanych zagrożeń dla bezpieczeństwa ICT, przedstawienie i ocena zachodzących trendów
-
Zagrożenia typu APT (Advanced Persistent Threat) – przegląd, analiza, postępowanie ze zjawiskiem (forensics)
-
Ataki typu DDOS (Distributed Denial of Service) – anatomia zjawiska, wykrywanie, prewencja, reagowanie
-
DOS na poziomie ogólnokrajowym
-
Zagrożenia dla serwisów WWW
Ważną częścią programu konferencji będzie sesja roundtables.
To interaktywna formuła przybliżająca konkretnych uczestników konferencji i ułatwiająca nawiązanie bezpośrednich relacji. Okrągłe stoły koncentrują się na dyskusji wokół ściśle określonego tematu. Podczas konferencji odbędą się 3-4 równoległe rundy, w których w danej dyskusji bierze udział do 10 uczestników zainteresowanych danym tematem. Każdemu stolikowi przewodniczy moderator, który jest liderem i ekspertem. W trakcie dyskusji omawiane są konkretne zagadnienia wskazywane wcześniej przez uczestników. Następuje wymiana doświadczeń i poglądów, którą ekspert wspiera swoją wiedzą. W organizację debat zaangażowani są także obserwatorzy, którzy dokonują podsumowania każdej sesji i rekomendacji tematów.