BOTHUNTERS.PL bezpieczeństwo, trojan, botnet, wirus i łamanie haseł z serwisu nasza-klasa, hacking i cracking. Ciemna Strona Mocy u nas w świetle reflektorów.

Jeżeli ktoś uruchomi jakiś program na Twoim komputerze, to ten komputer przestaje być już Twój.

Konto:

Niezalogowany
Zaloguj się

Menu główne:


Blog

5 komentarzy do Fałszywy sklep internetowy – na co uważać i jak rozpoznać?

 1. rozie

  13 marca, 2018 o godzinie 07:33

  Punkt pierwszy w dzisiejszych czasach już nic nie znaczy. Certyfikaty DV są dostępne dla każdego, można je podpiąć w moment dla każdej domeny[1]. Jakąkolwiek informację wyciągałbym dopiero z EV czyli nazwy w pasku adresu.

  Punkt czwarty to podstawa. Nie chroni jednak przed krzakiem rejestrowanym w biurze na wynajem czy wręcz biurze obsługującym wirtualne firmy.

  Mieszanka amerykańsko-turecko-chińska – wiem do czego zmierzasz, ale trochę w tym kierunku idzie świat. Gdyby to był chiński startup chcący wyjść pod własną nazwą w świat, to pewnie wyglądałoby to podobnie. Inna rzecz, że nie spodziewałbym się wtedy oryginalnych towarów.

  Punkt dziesiąty to również podstawa. Chociaż ponownie, normalne towary z Chin potrafią być o połowę i więcej tańsze, niż te same towary sprzedawane w Polsce.

  Co robić, jak żyć? Zakładając, że ktoś zdecyduje się na kupno, może nie w tym, a nieco pewniej wyglądającym sklepie, jak zapłacić, żeby było bezpieczniej? Płatność kartą (i ew. chargeback) załatwia sprawę? Jakieś inne dobre opcje?

  Ja raczej unikam zakupów w dziwnych miejscach, zwł. droższych rzeczy. Jeśli chodzi o drobnicę to czasem ryzykuję, ale kupuję na platformach typu Aliexpress czy Allegro – zawsze to jakieś zabezpieczenie. No i w drugim przypadku kupna w Polsce mamy jednak możliwość dochodzenia sprawiedliwości prawnie, przynajmniej teoretycznie, bo dla drobiazgów może to być nieopłacalne. Inna sprawa, że na drobiazgach raczej nie opłaca się przekrętów robić – mały zysk, mała popularność.

  [1] A tu niestety nie ma. Why, oh why?

 2. Mateusz

  26 marca, 2018 o godzinie 11:41

  Bardzo trafne są punkty podane przez ciebie. Tylko spotykam się z sytuacją gdzie nawet oszuści zaczynają się starać, sklepy wyglądają bardzo ładnie (najczęściej wizual biorą z innego sklepu, zagranicznego) wszystko wygląda prawdziwie, dopiero później się okazuje że to był fejk. Innym ciekwym zagadnieniem są instagramowe butiki gdzie notorycznie dochodzi do oszustw ale to raczej temat na inny wpis. Pozdrawiam ;)

 3. Thomas

  23 kwietnia, 2018 o godzinie 08:20

  Niestety prawda jest tak taka, że skala oszustw internetowych wciąż rośnie.
  Kojarzycie sprawę wolny.shop ? Sprzedaż artykułów dla dzieci.
  Skandal..

 4. Prorankingi

  12 grudnia, 2019 o godzinie 00:28

  Nie wiem, jakim trzeba być przegrywem, aby oszukiwać tak ludzi. W każdym razie cenne rady. Pozdrawiam :)

 5. Aro

  16 września, 2022 o godzinie 11:40

  Ja staram sie robić zakupy w sprawdzonych miejscach. Cenne rady, dziękuję

Napisz komentarz

(*)
Pole wymagane