BOTHUNTERS.PL bezpieczeństwo, trojan, botnet, wirus i łamanie haseł z serwisu nasza-klasa, hacking i cracking. Ciemna Strona Mocy u nas w świetle reflektorów.

Jeżeli ktoś uruchomi jakiś program na Twoim komputerze, to ten komputer przestaje być już Twój.

Konto:

Niezalogowany
Zaloguj się

Menu główne:


Info

„Jeżeli ktoś uruchomi jakiś program na Twoim komputerze, to ten komputer przestaje już być Twój.” – blog o niebezpieczeństwach czyhających w sieci i cyberprzestępcach. Ciemna Strona Mocy u nas w świetle reflektorów…

Blog ten ma na celu gromadzenie informacji ze świata (półświatka) malware oraz botnetów – plagi nękającej użytkownika Internetu, często nie tylko bez jego wiedzy czy zgody, ale także bez świadomości.

Skutkuje to najczęściej wzrostem ogólnej ilości spamu w stosunku do normalnych maili, chociaż coraz częściej bywa, że zainfekowany komputer zaczyna działać aktywnie na szkodę użytkownika uczestnicząc w atakach DDoS czy kradnąc dane skutkujące pośrednimi lub bezpośrednimi atakami na portfel ;-).

Całkiem niedawno, jeden specjalista od bezpieczeństwa powiedział, że

jeżeli ktoś uruchomi jakiś program na twoim komputerze, to ten komputer przestaje juz być twój.

W tym jednym zdaniu została zgrabnie ujęta istota botnetu i malware. „Ktoś” uruchamia jakiś program (najczęściej wykorzystując znane i nieznane luki bezpieczeństwa) i nagle komputer zaczyna robić jeszcze kilka innych rzeczy oprócz tych, których się po nim spodziewa user.