W związku z potrzebą nieustannego kształcenia się w zakresie obrony przed atakami wszelkiej maści, patronujemy interesującym warsztatom. Dwudniowe warsztaty odbywają się w stolicy i umożliwiają uzyskanie praktycznej wiedzy z zakresów, które bezpośrednio łączą się z tematyką niniejszego bloga.
Zapraszamy na stronę Akademii.
Akademia Linux Magazine jest projektem realizowanym przez Linux New Media Polska, spółki obecnej na polskim rynku od ponad czterech lat, z sukcesem wydającej specjalistyczne pisma o tematyce informatycznej (Linux Magazine, Xploit, EasyLinux). Jesteśmy częścią dużego międzynarodowego przedsiębiorstwa Linux New Media AG, działającego na rynkach: angielskim, amerykańskim, brazylijskim, hiszpańskim, niemieckim, portugalskim oraz rumuńskim. Aktualnie podobnie jak zagranicą także w Polsce rozszerzyliśmy swoją działalność o szkolenia, konferencje i warsztaty skierowane do specjalistów IT. Spotkania te poświęcone są najnowszej wiedzy związanej z zagrożeniami i bezpieczeństwem systemów IT oraz tworzeniem i administrowaniem sieciami i serwerami komputerowymi.
Audyt Bezpieczeństwa – Testy penetracyjne aplikacji webowych
Warszawa, 16 – 17 października 2008
Aby uchronić się przed negatywnymi konsekwencjami nadużyć w serwisach WWW konieczne jest właściwe ich zaprojektowanie, zapewnianie jakości kodu i ich należyte przetestowanie. Penetracyjny test bezpieczeństwa, czyli symulowany atak, jest jednym z najskuteczniejszych sposobów testowania bezpieczeństwa systemów IT, a w tym aplikacji webowych i serwisów internetowych.
Bezpieczeństwo serwisów internetowych
Warszawa, 23 – 24 października 2008
W nowoczesnej firmie czy instytucji serwis internetowy od dawna nie jest już prostą, statyczną stroną, zawierającą podstawowe dane o działalności przedsiębiorstwa czy jego dane adresowe. To częstokroć bardzo złożona aplikacja, umożliwiająca klientom, partnerom czy pracownikom korzystanie ze specjalnie przygotowanych dla nich usług.
Warsztaty będą podzielone na dwie części: W pierwszej uczestnicy dowiedzą się jak w oparciu o popularną platformę LAMP stworzyć bezpieczny, wydajny oraz niezawodny serwis internetowy. Omówione zostanie jak należy właściwie skonfigurować i zabezpieczyć poszczególne jego składniki. Druga część warsztatu poświęcona będzie monitoringowi pracy serwisu oraz usuwaniu awarii.
Metody ataków na zabezpieczenia systemów informatycznych
Warszawa, 6 – 7 listopada 2008
Uzyskanie nieuprawnionego dostępu do systemu czy sieci komputerowej wymaga niestandardowego i kreatywnego myślenia. Nie jest możliwe utworzenie bezpiecznego środowiska informatycznego bez znajomości zagrożeń i schematów postępowania atakującego. Uczestnicy warsztatów nauczą się identyfikować poszczególne zagrożenia poprzez świadome ich generowanie oraz obserwowanie efektów wykorzystania podatności wybranych zasobów.
Warsztaty – Ataki na Sieci Bezprzewodowe
Warszawa, 27 – 28 listopada 2008
Głównym celem warsztatów jest omówienie kluczowych aspektów bezpieczeństwa w sieciach Wi-Fi. Uczestnicy dowiedzą się jak w praktyce wygląda atak na sieć bezprzewodową oraz jak dzięki dostępnym technologiom ochrony i szyfrowania zabezpieczyć naszą sięć przed intruzami.