BOTHUNTERS.PL bezpieczeństwo, trojan, botnet, wirus i łamanie haseł z serwisu nasza-klasa, hacking i cracking. Ciemna Strona Mocy u nas w świetle reflektorów.

Jeżeli ktoś uruchomi jakiś program na Twoim komputerze, to ten komputer przestaje być już Twój.

Konto:

Niezalogowany
Zaloguj się

Menu główne:


Blog

31 komentarzy do Wyciek prawie 10 000 haseł z portali onet.pl, wp.pl, interia.pl, o2.pl

 1. pk

  26 czerwca, 2010 o godzinie 15:38

  O, widzę, że wieść się niesie po ircu :) napisalismy na prędce mały skrypt do sprawdzenia, czy jest sie na „liscie” zlodziejaszkow, jakby ktos chcial sie sprawdzic, lezy u nas.

 2. pk

  26 czerwca, 2010 o godzinie 17:10

  przy okazji, przejrzyj sobie Borys reszte softu na tym serwerze i zobacz gdzie sie toto laczy… o_O

 3. johnjohn

  26 czerwca, 2010 o godzinie 18:03

  oczywiscie piotr konieczny, oczywiscie

 4. Borys Łącki

  27 czerwca, 2010 o godzinie 19:47

  Odpowiedzi jakie otrzymałem od serwisów:

  Onet:
  Dziękujemy za informacje. Natychmiast po zgłoszeniu podjęliśmy odpowiednie działania zmierzające do ograniczenia skutków ujawnienia tego typu danych.

  Interia:
  Nasz dzial bezpieczeństwa analizuje problem i w niedługim czasie podejmie odpowiednie kroki.

  O2 oprócz automatu, że zarejestrowali i WP nie odpisali po ponad 24 h od zgłoszenia. Na pewno moje wiadomości czekają w SPAMie ;]]]

 5. Borys Łącki

  28 czerwca, 2010 o godzinie 13:57

  WP:
  W imieniu Wirtualnej Polski pragnę serdecznie podziękować za szybką reakcję i przesłanie do WP zgłoszenia dot. publikacji kont i haseł użytkowników WP w Internecie.

  Wirtualna Polska podjęła jeszcze tego samego dnia (sobota 26 czerwca 2010) działania mające na celu zweryfikowanie prawdziwości opublikowanych w Internecie danych oraz uzupełnienia informacji o ew. kolejne listy kont.

  W wyniku przeprowadzonych analiz rozpoczęto procedurę blokowania kont użytkowników. Ostatnie blokady kont miały miejsce w sobotę (26 czerwca 2010) w godzinach wieczornych.

  Dział Obsługi Klienta WP rozpoczął obsługę zgłoszeń użytkowników, których konta zostały zablokowane administracyjnie, w celu przywrócenia dostępu do usług WP.

 6. Borys Łącki

  28 czerwca, 2010 o godzinie 14:49

  O2:

  bardzo dziękujemy za przesłane zgłoszenie.

  Uprzejmie informujemy, że Grupa o2 Sp. z o.o. podjęła następujące działania w przedmiotowej sprawie:

  1. Administracyjnie zostały zablokowane konta pocztowe użytkowników znajdujących się na liście opublikowanej w Internecie.

  2. Użytkownicy, których konta pocztowe zostały zablokowane:
  a. przy próbie logowania za pomocą programu pocztowego (przez POP) otrzymają komunikat o błędnym haśle,
  b. przy logowaniu przez WWW otrzymają komunikat o blokadzie administracyjnej z linkiem m.in. do formularza kontaktowego

 7. Marcin

  28 czerwca, 2010 o godzinie 20:44

  niebezpiecznik.pl lezy, moze ma to zwiazek z publikacja na temat hasel ?
  http://evilll.cc/v/maildump/gerypl.txt, strona, gdzie zostawiono pozdrowienia dla 'niebezpiecznych’ przekierowuje na disney’a. Pachnie mi to jedna osoba …

 8. ghr

  28 czerwca, 2010 o godzinie 21:23

  Onet napisał: „Dziękujemy za informacje. Natychmiast po zgłoszeniu podjęliśmy odpowiednie działania zmierzające do ograniczenia skutków ujawnienia tego typu danych.”
  A ja nadal mogę się zalogować do kont z listy!
  Interia, o2 i wp poblokowali. Onet obsysa. Ciekawe jakie wg. nich to „odpowiednie działania” skoro listę nadal można wygooglać w sieci.

 9. marek

  28 czerwca, 2010 o godzinie 23:48

  Moj mejl tez sobie wyciekł. Dziwne bo na obydwu moich kompach z których korzystam z poczty mam zainstlowanego linuksa wiec troche dziwne ze teby ten nibytrojan na nich dzialal.. Chyba ze dane te zostały zebrane juz bardzo dawno temu a teraz dopiero zostaly „upublicznione”.

 10. Ukasz

  29 czerwca, 2010 o godzinie 08:16

  @Marcin
  raczej masz rację ,popatrzcie na twiter…

 11. Ukasz

  29 czerwca, 2010 o godzinie 08:17

  Mi dziwnym zbiegiem okoliczności , wycieczka na stronę disneya skończyła się rootkitem,ale to może być przypadek.

 12. Zara

  29 czerwca, 2010 o godzinie 09:50

  Chcialam sprawdzic czy mojego e-maila nie ma na liscie, ale strona sie nie odpala, na wet glowna niebezpiecznik.pl. A wyglada na to, ze ktos mi sie wlamal na konto na onecie, mialam zmienione haslo i pytanie i odpowiedz do przypomnienia hasla. Jest gdzies jeszcze dostepna ta lista?

 13. Anonim

  29 czerwca, 2010 o godzinie 12:38

  @Zara: Pisz do Onetu, może oni Ci to zmienili

 14. anonim

  29 czerwca, 2010 o godzinie 13:19

  Witam
  o2 chce ode mnie skan dowodu osobistego i przesłanie wypełnionego wniosku o odzyskanie hasła …
  Nie za daleko to idzie??
  Jeste gdzieś jeszcze ta lista maili, bo podany serw chyba umarł …

 15. ghr

  29 czerwca, 2010 o godzinie 14:39

  > o2 chce ode mnie skan dowodu osobistego i
  > przesłanie wypełnionego wniosku o odzyskanie hasła …

  Spróbuj na http://poczta.o2.pl/zapomnialem.php.
  A jeśli nie definiowałeś numeru telefonu którym można odzyskać dostęp do konta, no to sorry, jak ktoś ma sprawdzić czy to na pewno Twoje konto?

 16. M.

  29 czerwca, 2010 o godzinie 17:34

  ghr pleciesz bzdury, kto tam pamięta jaki telefon tam wpisał 2-3 lata temu,nie mówiąc, że dawno już numer może być nie aktywny

  po za tym kochane o2 kasuje sobie 3,66 za wysłanie smsa i zeropewności czy uda się zmienić hasło

 17. anonim

  29 czerwca, 2010 o godzinie 20:22

  @ghr
  Tu nie o to chodzi. Powoli zmieniam hasła gdzie się da i gdzie się da w serwisach, forach itd podaję nowy mail – już na pewno nie z o2.
  Tylko że na koncie w o2 miałem kupę maili. kontakty jako tako mam, skopiowałem, a program pocztowy kiedyś wykręcił mi numer i dlatego trzymałem wsio na www.
  Chyba admin ma wgląd do konta. Są tam dane np. z allegro – imie nazwisko, nr tel. Łatwo sprawdzić Po kilku latach posiadania konta … już raczej nie pamiętałem odpowiedzi na pytanie pomocnicze :D
  Ale sam fakt żądania skanów dowodu osobistego i podpisany wniosek o odzyskanie hasła – to lekkie przegięcie – jak zaufać komuś kto dopuścił do ujawnienia danych – a teraz żąda jeszcze bardziej wrażliwych danych i do tego oczywiście z klauzulą, że zgadzam się na ble ble w trybie ustawy o ochronie danych osobowych przez grupę o2 i podmioty zależne.
  Nie za dużo tego dobrego??

 18. anonim

  29 czerwca, 2010 o godzinie 20:26

  AAAAAAA po setkach prób odpowiadania na pytanie pomocnicze udało się :D:D
  Pozdroo 4ALL

 19. Mike

  29 czerwca, 2010 o godzinie 23:56

  Ja miałem konto na o2 od 1998 roku, więc po 12 latach trochę się w moich danych zmieniło. Ja mam banalną zasadę – w mailach nie podawać swojego adresu, a np. nazywać się Wieczysław Gżegżółka, czy inna głupia nazwa. Do tego np. adres stadionu Legii W-wa, by nie wiedzieli skąd pochodzę. No, nie wolno zapominać też o dacie urodzenia, np. 1 września 1939.

 20. Borys Łącki

  30 czerwca, 2010 o godzinie 18:11

  Po pierwsze nie ma dowodów, że O2 dopuściło się ujawnienia danych. Na 99% problem był z win użytkowników.
  Absolutnie Administrator nie ma prawa czytać Twojej korespondencji i na jej podstawie określać cokolwiek. Poza tym to, że tam są takie dane jak choćby z allegro, nie oznacza (patrząc od strony potwierdzającej), że dane te są prawdziwe.
  Nie możesz zwalać na operatora usługi (co właśnie robisz), że Ty zapomniałeś hasła pomocniczego. Dodatkowo postaw się zawsze w sytuacji odwrotnej. Jeśli ktoś uzyska dostęp do Twojego konta – zaraz podniesiesz lament, że przecież dlaczego umożliwili komuś wygenerowanie Twojego hasła, że przecież mogli weryfikować z użyciem dowodu osobistego itd.
  Nie ma sensu podważać standardów stosowanych na całym świecie w postaci potwierdzenia skanu dokumentu i pytań pomocniczych.
  Pamiętaj, że tak na prawdę chodzi tu o Twoje bezpieczeństwo więc należy się cieszyć, że firma poświęca tyle zasobów na takie zabezpieczenia. Tym bardziej, że haseł nie odzyskuje się codziennie i przesłanie tego xera raz na 5 lat nie jest jakimś strasznym kosztem czasowo organizacyjnym…

 21. Borys Łącki

  30 czerwca, 2010 o godzinie 18:13

  I znowu ktoś ma pretensje do tego, że sam nie ma porządku. Dlaczego obwiniasz serwis świadczący Ci usługę, o to, że nie zaktualizowałeś swojego numeru telefonu albo nie pamiętałeś określonej informacji? Trochę to chyba nie fair :} A koszt w wysokości 3.66 za SMSa to szczerze pisząc trochę przesadzają…

 22. Michał

  1 lipca, 2010 o godzinie 12:45

  Panie Borys, publikując analizę haseł dał pan klucz dla dowcipnisiów którzy mogli przez googla znaleźć ów plik z hasłami. Wydaje mi się to trochę nieodpowiedzialne z racji że nie wszystkie konta były jeszcze zablokowane.

  Ps. czemu nigdzie nie widzę wzmianki o obrażaniu jednej ze społeczności internetowej przy okazji tej listy? Czy nie jest prawdopodobne że adresy e-mail należały właśnie do użytkowników owego serwisu? nie powinniśmy oddzielną drogą powiadomić tamtej społeczności również o tamtej dopisce? Tu akurat z oskarżeń portali pocztowych skierował bym wzrok gdzie indziej. możliwe że się mylę.

 23. Michał

  1 lipca, 2010 o godzinie 12:55

  Moja pomyłka. Lista którą teraz znalazłem.. pochodzi z 27 czerwca. Wszystkie dane się po za tym zgadzają. Na pewno ją znajdziesz, wracając do zagadnienia poruszonego w post scriptum, możliwe że ktoś to sobie dopisał dopiero później.

 24. Borys Łącki

  1 lipca, 2010 o godzinie 14:32

  @Michał: Po pierwsze nie Panie, po prostu Borys :]

  Po drugie analiza haseł została opublikowana dopiero po tym jak pojawiła się w większych serwisach od mojego bloga i po potwierdzeniu przez wszystkie portale, że zostały podjęte działania naprawcze.

 25. » Najpopularniejsze polskie hasła -- Niebezpiecznik.pl --

  26 sierpnia, 2010 o godzinie 19:50

  […] podstawie różnych źródeł, własnych obserwacji i wywiadu z użytkownikami, można domniemywać, że Polacy najczęściej […]

 26. Przegrała pół milona dolarów bo nie znała najpopularniejszego hasła! | Bothunters.pl blog

  22 grudnia, 2010 o godzinie 00:09

  […] gdyby czytała bothunters.pl to byłaby o ponad pół miliona dolarów do przodu, a tak niestety zapamięta tę […]

 27. Sztukateria

  8 marca, 2012 o godzinie 17:13

  Mnie również zablokowali konto które miałem już od wielu lat.
  Najbardziej wkurza mnie to, że teraz muszę przesłać im skan dowodu. Po co im to???

 28. spyphone.pl

  23 kwietnia, 2012 o godzinie 23:26

  CZASEM ODPOWIEDNIE USTAWIENIE PRZEGLĄDARKI POMAGA ,ZAWSZE CZYŚCI DANE PO ZAMKNIĘCIU PLUS PROGRAM DO SMIECI Z PRZEGLĄDDARKI

 29. arek

  14 listopada, 2012 o godzinie 18:12

  Trzeba płacić żeby odblokować konto?? co za bezsens!!

 30. Bartek

  18 lutego, 2013 o godzinie 14:54

  jak zawsze przykład debilnych haseł :D

 31. adidas

  1 kwietnia, 2013 o godzinie 12:37

  bo ludzie to debile i nie zdajo se z tg sprawy

Napisz komentarz

(*)
Pole wymagane