BOTHUNTERS.PL bezpieczeństwo, trojan, botnet, wirus i łamanie haseł z serwisu nasza-klasa, hacking i cracking. Ciemna Strona Mocy u nas w świetle reflektorów.

Jeżeli ktoś uruchomi jakiś program na Twoim komputerze, to ten komputer przestaje być już Twój.

Konto:

Niezalogowany
Zaloguj się

Menu główne:


Blog

5 komentarzy do Interesujące ograniczenie dotyczące kart płatniczych w Szwecji

 1. kjonca

  23 października, 2010 o godzinie 08:44

  Historia zatoczyła wielkie koło … dawno temu (>10 lat), na początku transformacji, większość kart wydawanych w Polsce była „krajowa” później banki zaczęły wciskać karty „międzynarodowe”, a teraz ograniczenie funkcji karty do jednego kraju traktuje się jako ciekawą opcję :)

 2. Martinez

  23 października, 2010 o godzinie 10:24

  Alez oczywiscie ze banki oferuja taka mozliwosc. Niekiedy same nawet o tym nie wiedza. Dzwonilem pare razy do banku by zablokowac/odblokowac mozliwosc przeprowadzania transakcji poza granicami kraju. Raz przeszlo bezproblemowo, drugi raz pani nie wiedziala czy jest taka mozliwosc, za kolejnym razem inna pani wrecz sie upierala ze takiej mozliwosci nie ma.

 3. Borys Łącki

  23 października, 2010 o godzinie 14:40

  W kontekście Twojego opisu wyraz „oczywiście” jest mocno nie pasujący ;] Ale to cenna informacja tak czy owak, na następny wyjazd spróbuję to aktywować. Mi się podoba, że w Szwecji /akurat w tym banku, o którym rozmawiałem, nie musi być tak wiadomo w całym kraju :/, obligatoryjnie uruchamiają blokadę na pozostałe kraje. Pewnie za jakiś czas znudzi się (przestanie być opłacalne) naszym wykrywanie na podstawie dużej odległości pomiędzy poszczególnymi transakcjami i poustawiają wszystkim REJECT na wakacjach :]

 4. Bartosz

  25 października, 2010 o godzinie 12:03

  Kazdy bank przy kazdej karcie ma mozliwosci blokady transkacji po za terytorium wydajacym karte wystarczy przyjrzec sie specyfikacji TRACK2.
  Na zyczenie moge podac link do takiej specyfikacji.

  Szkoda ze taka usluga nie jest z automatu wprowadzana przy zakladaniu konta w Polsce. (@kjonca – tak jak mialo to miejsce kilka lat temu)

 5. Borys Łącki

  25 października, 2010 o godzinie 13:59

  Dokładnie o to mi chodzi. O brak tejże usługi w standardzie :]

Napisz komentarz

(*)
Pole wymagane