BOTHUNTERS.PL bezpieczeństwo, trojan, botnet, wirus i łamanie haseł z serwisu nasza-klasa, hacking i cracking. Ciemna Strona Mocy u nas w świetle reflektorów.

Jeżeli ktoś uruchomi jakiś program na Twoim komputerze, to ten komputer przestaje być już Twój.

Konto:

Niezalogowany
Zaloguj się

Menu główne:


Blog

4 komentarze do Krakowanie Krakena

 1. Tomek

  15 czerwca, 2008 o godzinie 15:44

  Ja bym nie tylko przeczyścił systemy ale również zabezpieczył je przed kolejnymi infekcjami a na pulpicie użytkowników zostawił notkę wyjaśniającą.

 2. Borys Łącki [LogicalTrust.net]

  15 czerwca, 2008 o godzinie 21:43

  Problem jest dalece bardziej skomplikowany. Gdyby w realnym swiecie ktos przyszedl do Twojego domu, otwierajac zamek, ktorego aktualnie uzywasz – niech to bedzie zwykly najpopularniejszy zamek yeti – i zamontowal Ci w drzwiach zamek nowej generacji i nalepil kartke na drzwiach od wewnatrz, ze teraz bedziesz bezpieczniejszy – mimo, ze byloby milo ;] to jednak byloby to przestepstwo… Tego typu problemy sa generalnie trudne w ocenie. Czy mozna lamiac prawo – pomagac? :}

 3. socar

  6 sierpnia, 2008 o godzinie 12:22

  Borys ma rację,z problemem powinno się walczyć innymi sposobami.Wysłanie nawet jakiejkolwiek informacji mija się z celem .Primo ,większość użytkowników nie ma pojęcia o tym co nazywamy „polityką bezpieczeństwa”.Secondo , moim zdaniem istnieje coś w rodzaju efektu psychologicznego.Wywołanie iluzji ,że ktoś przeanalizował zasoby komputera i jeśli nawet zrobił to w dobrej wierze ,ma takie możliwości i nie mamy gwarancji ,że zrobi to drugi raz.

 4. Liseeeek

  18 kwietnia, 2009 o godzinie 21:46

  „mimo szczytnego celu, takie działanie byłoby sprzeczne z prawem”
  Wydaje mi się że chodzi tu o ustawę która zabrania ingerowania w czyjeś dane, bez zgody właściciela. Ale mogę się mylić :)

Napisz komentarz

(*)
Pole wymagane